Chairs
-
$769.95
$1,329.95
Save $560.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | HamlinBay |
| Type | Chaise |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Black |
| Manufacturer Color | Onyx |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Assembly Required | No |
| Ottoman Included | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 50 inch(es) / 127 cm |
| Height | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Depth | 48 inch(es) / 121.92 cm |
| Weight | 215.17 lb(s) / 97.6 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 52.5 inch(es) / 133.35 cm |
| Height | 27.4 inch(es) / 69.6 cm |
| Depth | 48.5 inch(es) / 123.19 cm |
| Weight | 228.8 lb(s) / 103.78 kg |
| Volume | 40.37 cu. ft. / 1.14 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965834 |
-
$2,659.95
Save $1,110.00
$1,549.95
Biddeford 35504S3 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Bring fashionable function to the forefront with this sleeper sectional with chaise. A transitional arm + More
-
$1,879.95
Save $780.00
$1,099.95
Rhine Falls PC4280599 Reclining Power Sofa with Drop Down Table
(Sofas - Power Recline)We don’t know about you, but one look at this power reclining sofa makes us want to settle in and never + More
-
Keen on crisp, contemporary design? Adore the pleasure of leather? Look no further. This loveseat satisfies + More
-
Catering to your contemporary lifestyle, this ottoman is a handsome marriage of masculine and feminine + More
-
$2,329.95
Save $970.00
$1,359.95
Cayberry W2721W2 3 pc Entertainment Center with Electric Fireplace
(Entertainment Centers)Level up your gaming experience and make movie nights to remember. This entertainment center with fireplace + More
-
Relaxed living and cozy comfort—that’s what traditional farmhouse design is all about. And what better way to + More
